Arvetek Ro 300

Ürün Açıklaması

300 Gpd membranıyla ortalama günde 1000 Litre su arıtabilen Arvetek Ro 300, özelikle cafe,bar ve restaurant tarzı işletmeleriniz de çözüm sağlamaktadır. İşletmenizde kurulan bu profesyonel sistem sayesinde çay ocaklarına, buz makinalarına, kahve makinalarına, sebillere çekilen hatlar ile her zaman sağlıklı suya problemsiz bir şekilde ulaşırsınız.


Cihaz Tipi                        5 Aşamalı İşyeri Tipi
Filtre Sistemi                 Ekonomik 20” Havuzlu Filtre Sistemi
Membran                        3×100 GPD Membran Filtre
Günlük Kapasite            1100 Litre/Gün
Tank Kapasitesi             Opsiyonel 40~75 Litre Çelik Genleşme Tankı
Çalışma Basıncı             2~7 Bar
Ek Özellikler                   Akım Kısıtlayıcı Flow 1000ml
Boyutlar (cm)                 25x45x90
Garanti Süresi               2 Yıl Garanti

 
Arvetek RO 300  Su Arıtma Cihazının Filtre Özellikleri ve Kullanım Süreleri :
1. AŞAMA: 20” 5 Micron Sediment Filtre (Ön Tortu Filtrasyonu) %100 polipropilen: Sularda askıda bulunan katı maddeler (tortu, kum, çamur v.s.) bulanıklık oluşturur. Askıdaki katı maddelerin oluşturduğu kirliliği ve bulanıklığı gidermek için kullanılan 5 micron sediment filtre suda bulunan her türlü Partiküller, Kir, Tortu, Kum ve diğer kaba kirleticileri filtre ederek suyu berraklaştırır.
Altı ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.  Kuyu suyu kullanıyorsanız veya şebeke suyunuzda gözle görülür derecede bulanıklık mevcutsa diğer filtrelerin korunması için üç ayda bir değiştirilmesi yararınıza olacaktır. Şeffaf renkli havuzda bulunan 5 micron sediment filtreyi düzenli aralıklarla kontrol ederek ne kadar kirlendiğini gözlemleyebilirsiniz.
2. AŞAMA:  20” Granül Aktif Karbon Filtresi: Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu aktif granül karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve suyu klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.
Altı ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.
3. AŞAMA: 20” Blok Karbon Filtre: Klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddeleri filtreleyerek suyu kimyasal maddelerden arındırır.
Altı ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.
4. AŞAMA: 3X100 GPD Membran Filtre: Günde 100 galon su işleyen üç adet ince film kompozit (TFC) yüksek kaliteli 1.Sınıf membran. Suyunuzda olabilecek sert su kontaminantları ortadan kaldırır: arsenik, kurşun, bakır, baryum, krom, cıva, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit, nitrat, selenyum,bakteri ve virüsleri atık bölümünden dışarı atar %100 güvenli içme suyu verir.
1~3 yıl aralığında değiştirilir. 2.Yıl değiştirilmesi tavsiye edilir.
5.AŞAMA: Yüksek kaliteli Post Karbon tatlandırıcı filtre: Membran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Post karbon filtre ile bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi bir hale ulaşır.
Yılda bir defa değiştirilir.